Michał Specjalski, Członek Zarzadu ds. Produktów i Innowacji Selena FM S.A.

Michał Specjalski

Członek Zarządu ds. Produktów i Innowacji

Wykształcenie

Michał Specjalski jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie studiował na kierunku Zarządzanie i Marketing ze specjalizacją Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe na warszawskiej Szkole Głównej Handlowe na kierunku Zarządzanie Projektami oraz studia MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W 2022 roku zrealizował studia rolnicze dla absolwentów uczelni nierolniczych w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Doświadczenie

Posiada szerokie kompetencje poparte ponad 20-letnim doświadczeniem w międzynarodowym  środowisku biznesowym w takich dziedzinach jak strategia, zarządzanie sprzedażą i marketingiem, zarządzanie zmianą oraz zróżnicowanym kulturowo zespołem.

Karierę zawodową rozpoczął w 2003 roku jako Market Development Manager w Warszawskim oddziale ITOCHU Corporation – japońskiej firmy handlowej, na rynku polskim funkcjonującej w obszarze przemysłu tekstylnego, spożywczego oraz ciężkiego.

W latach 2006 – 2014 związany z polskim oddziałem 3M, jednego z największych amerykańskich koncernów, zajmującym się rozwojem, produkcją i sprzedażą rozwiązań dla przemysłu, energetyki i telekomunikacji. W 3M pełnił funkcję m.in. Six Sigma Black Belta w obszarze komercyjnym, Managera Sprzedaży działu Electro & Communication Business oraz Managera Marketingu w dziale Industrial & Transportation Business.

Od września 2014 roku pełnił funkcję Dyrektora Marketingu, Członka Zarządu w Polskim oddziale HILTI,  lidera rynku segmentu elektronarzędzi oraz specjalistycznych rozwiązań dla budownictwa.

W Selenie pracuje od 2015 roku. Zaczynał jako Dyrektor Marketingu, współtworzył również nową strategię Grupy Selena, od 2019 roku zarządzał dywizją Interior & Decoration, a od 2020 roku, jako dyrektor dywizji Windows & Doors, skupia się na strategii rozwoju biznesu, sprzedaży oraz marketingu w segmencie rozwiązań do montażu i uszczelniania okien i drzwi.

W dniu 30 czerwca 2023 roku uchwałą Rady Nadzorczej Selena FM S.A. został powołany z dniem 1 lipca 2023 roku w skład Zarządu Spółki jako Członek Zarządu ds. Produktów i Innowacji.

Władze spółki