Grupa selena

Kontakt PR & Komunikacja
Bartosz Solarewicz, Communication Specialist
Bartosz Solarewicz
PR & Communication Specialist

O nas

O Grupie Selena

1 800
Pracowników na całym świecie
1992
Rok założenia

Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, oparty na polskim kapitale. Jednostką Dominującą w Grupie jest Selena FM S.A. z siedzibą we Wrocławiu, która w dniu 18 kwietnia 2008 roku zadebiutowała na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej. W swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe marki jak: Tytan, Quilosa, Artelit, COOL-R i Matizol.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek (wg stanu na 12.04.2022 r.) o charakterze produkcyjnym, dystrybucyjnym oraz produkcyjno-dystrybucyjnym w 19 krajach, na 4 kontynentach. Zakłady produkcyjne Grupy Selena zlokalizowane są w Polsce, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii, Kazachstanie, Korei Południowej oraz we Włoszech, a jej produkty są dostępne na niemal 90 rynkach całego świata. Selena prowadzi również działalność badawczą w Polsce, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i we Włoszech. W kwietniu 2019 roku spółka Selena Labs z siedzibą w Dzierżoniowie, jako koordynator działań międzynarodowego zespołu, oficjalnie otworzyła nowoczesne centrum R&D.

Nasza misja

NOWOCZESNE I DOPASOWANE ROZWIĄZANIA DLA NOWOCZESNEGO BUDOWNICTWA.

Dostarczanie produktów i rozwiązań na potrzeby nowoczesnego budownictwa, tworzonych dla profesjonalnych budowniczych i przy współpracy z nimi.

Nagrody i wyróżnienia

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”.

Godło „Teraz Polska” dla Tytana Professional 60 SEKUND
Diament Forbesa 2020
dla Selena Labs
Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości dla K. Domareckiego 2019
Top Builder
Polska 2019
Diamenty Forbesa Polska 2017
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2017
Polska Firma – Międzynarodowy Czempion 2016
Pro Tool Innovation USA 2015
Eurasia Business Forum 2015
Trophy of Excellence Rumunia 2014
Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP 2014
Rosyjska Firma Roku 2013 i Firma Społecznie Odpowiedzialna
Zobacz więcej

Główny Akcjonariusz

Krzysztof Domarecki
Przedsiębiorca, główny akcjonariusz Grupy Selena. Obecnie firma posiada 34 spółki w 19 krajach, w tym własne działy R&D z centralnym laboratorium w Polsce. Od 2009 roku Krzysztof Domarecki aktywnie inwestuje również na rynku funduszy venture capital. Od 2021 roku jest ambasadorem międzynarodowej kampanii na rzecz zrównoważonego budownictwa #BuildingLife, organizowanej przez World Green Building Council, oraz członkiem Rady Uniwersytetu Wrocławskiego.
Więcej