Andrzej Zygadło

Członek Zarządu ds. Personalnych

Wykształcenie

Andrzej Zygadło jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, który ukończył w 1996 r. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Podczas swojej kariery zawodowej brał udział w specjalistycznych szkoleniach dla wyższej kadry menadżerskiej, między innymi w firmach Goodyear i PPG.

Doświadczenie

W latach 2008 – 2011 pracował w firmie Goodyear, gdzie objął stanowisko dyrektora personalnego w regionalnej centrali firmy w Pradze i odpowiadał za region Europy Południowo-Wschodniej, a następnie za region Polski i Ukrainy.

W latach  2012 – 2018 pracował w firmie PPG, będącej globalnym liderem w produkcji farb i lakierów. Pełnił funkcję dyrektora personalnego, odpowiadającego za budowanie kultury organizacyjnej oraz wprowadzanie standardów w zarządzaniu zasobami ludzkimi i rozwoju pracowników we wszystkich operacjach PPG na terenie Polski.

Następnie objął stanowisko regionalnego dyrektora personalnego na region Europy Centralnej oraz Bliskiego Wschodu. Odpowiadał za zasoby ludzkie w takich krajach jak: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska oraz Turcja. Był odpowiedzialny za wprowadzanie kultury organizacyjnej firmy i rozwój pracowników. Brał czynny udział w procesach integracyjnych nowo przejmowanych firm. Współtworzył i rozwijał globalne centra usług wspólnych w Polsce i w Czechach, specjalizujących się w obsłudze klienta, zakupach, IT, księgowości oraz HR. Kierował projektami mapowania i podnoszenia kompetencji zespołów sprzedażowych.

W 2019 roku dołączył do Seleny FM S.A. na stanowisku Globalnego Dyrektora HR, gdzie zbudował globalny zespół HR, aby realizować strategiczne cele firmy Selena poprzez budowanie przewagi konkurencyjnej w zasobach ludzkich, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania talentów, budowania zaangażowania oraz rozwoju pracowników.

W dniu 23 września 2021 roku uchwałą Rady Nadzorczej Selena FM S.A. został powołany z dniem 1 października 2021 roku w skład Zarządu Spółki jako Członek Zarządu ds. Personalnych.

Władze spółki