Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – zorganizowała międzynarodową konferencję, poświęconą innowacjom oraz idei […]
Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – zorganizowała międzynarodową konferencję, poświęconą innowacjom oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Spotkanie rozpoczęło się dziś we Wrocławiu i potrwa do 17 grudnia. Przedstawiciele działów Badań i Rozwoju spółek z Grupy Selena z rożnych krajów, wraz z zaproszonymi gośćmi, zaprezentują trendy badawcze, kierunki rozwoju oraz regulacje prawne i standardy wspomagające idee efektywności energetycznej i zrównoważonego budownictwa.
Innowacje i rozwój oferty produktowej to jeden z kluczowych elementów strategii rozwoju Grupy Selena. Grupa posiada laboratoria zlokalizowane w Polsce, Hiszpanii, Chinach i Turcji, w których prowadzone są prace nad nowymi recepturami i rozwiązaniami. Ich rezultatem jest szereg nowatorskich produktów wdrożonych przez Selenę, na przykład linia uszczelniaczy Trwałość i Komfort, transparentne kleje montażowe czy piany poliuretanowe Tytan O2, które nie emitują szkodliwych oparów podczas aplikacji. Jednym z głównych celów działalności badawczo-rozwojowej Seleny jest kreowanie technologii zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, czyli bezpiecznych dla środowiska i zdrowia użytkowników. To właśnie na ich temat obradować będę uczestnicy konferencji.
„Ze względu na specyfikę branży w której działamy, dbałość o ochronę środowiska i oferowanie rozwiązań bezpiecznych dla użytkowników są dla nas sprawą priorytetową. Selena należy do grona tych firm, w których w strategię biznesową wpisane są zasady zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że generując innowacyjne rozwiązania mamy na uwadze ich przyszły wpływ na ludzi i środowisko naturalne” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu SELENA FM SA, spółki kierującej działalnością Grupy.
W dwudniowej konferencji udział również wezmą reprezentanci organizacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju, między innymi Prezes Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa EkologicznegoAgnes Vorbrodt-Schurma oraz dr Aleksander Panek – Prezes Narodowej Agencji Poszanowania Energii. Wśród zaproszonych gości są też dr Jurgen Wegner, ekspert w dziedzinie rozwoju i badań chemicznych technologii przemysłowych oraz Joanna Bocheńska, współpracujący m.in. z Politechniką Warszawską rzecznik patentowy.
Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie rozwojowi innowacyjnych produktów, planom, strategii oraz kierunkom badawczo-rozwojowym Grupy Selena. Drugiego dnia paneliści będą dyskutować o idei zrównoważonego budownictwa, związanych z nią technologiach oraz możliwościach patentowych i certyfikacyjnych.
„Świadome przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego i wdrażanie rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu energii jest bardzo ważnym aspektem działalności każdego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że ta konferencja to początek cyklu spotkań poświęconych tej tematyce. Chcielibyśmy, aby przyłączyły się do nas również inne polskie firmy” – dodał prezes Domarecki.
Selena działa na rynkach ponad 50 państw, przez spółki handlowe zlokalizowane w 17 krajach. Zgodnie z przyjętą strategią konsekwentnie rozszerza swoją działalność eksportową przez pozyskiwanie kolejnych rynków i wprowadzanie do sprzedaży nowych produktów. Flagowa marka Seleny – Tytan – obecna między innymi w Polsce, Rosji, Rumunii, Bułgarii, od czerwca 2010 roku dostępna jest również we Włoszech. Innowacyjne produkty i dynamiczny rozwój Grupy doceniane są nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Już drugi rok z rzędu Selena została uhonorowana tytułem Dużej Perły Polskiej Gospodarki. W Kazachstanie produkty Spółki wyróżnione zostały Narodowym Znakiem Jakości ‘Godny Zaufania’.