Przejdź do: Centrum prasowe

Szybkie i trwałe rozwiązanie dla branży budowlanej – pianoklej

Pianoklej Do Murowania Tytan Professional®

Budowa czy remont domu to długotrwały i wymagający proces. Jednymi z podstawowych produktów chemii budowlanej, które są wykorzystywane w tym zakresie, są zaprawy cementowe i gipsowe. Na rynku istnieją jednak środki, które są dla nich szybką i bezpieczną alternatywą, bez uszczerbku na jakości prac: produkty mocujące o wszechstronnym zastosowaniu – pianokleje. Umożliwiają one montaż, który będzie trwały, a użytkowane przestrzenie będą służyć latami.

Pianoklej to profesjonalny jednokomponentowy klej poliuretanowy. Cechuje się bardzo szybkim czasem utwardzania i wyraźnie większą przyczepnością oraz mocniejszym chwytem w porównaniu z tradycyjnymi klejami. Występuje w innowacyjnej formie piany, do użycia w przypadku szczelnych aplikacji. Sprzedawany jest w puszkach i aplikowany przy użyciu specjalnego pistoletu. Dodatkowo charakteryzuje się drobnokomórkową i regularną strukturą aplikowanej masy, zapewniając tym samym doskonałą izolację, wysoką odporność na odkształcenia oraz wytrzymałość.

Do ścian, elewacji i suchej zabudowy

Pianoklej do murowania może być używany do wznoszenia ścian z betonu komórkowego w klasie TLMB, szlifowanych pustaków z ceramiki poryzowanej oraz bloczków silikatowych typu T2 lub T3. Wymagane materiały budowlane powinny spełniać ściśle określone standardy co do ich wysokości, grubości i równoległości powierzchni wspornej. Pianoklej doskonale nadaje się do wznoszenia zewnętrznych i wewnętrznych ścian nośnych oraz ścian działowych.

Za pomocą pianokleju można też montować płyty gipsowo-kartonowe. Idealnie sprawdzi się tu Pianoklej do płyt G-K Tytan Professional®. Nadaje się on do mocowania płyt do podłoży z betonu zwykłego, betonu komórkowego, cegły ceramicznej, cegły silikatowej, płyt drewnopochodnych (OSB/3) oraz płyt z białego i grafitowego polistyrenu ekspandowanego (EPS). Jest to łatwiejsze rozwiązanie niż użycie klasycznej zaprawy gipsowej, rozrobionej z wodą. Pianoklej ten pozwala na pozycjonowanie i korygowanie ustawienia płyty na powierzchniach o nierównościach do 20 mm. Korekta ta jest możliwa między 2 a 5 minutą od pierwszego przyłożenia.

Pianoklej do płyt G-K Tytan Professional®

Odpowiednio dobrany produkt sprawdzi się także w pracach przy izolacji termicznej budynków. Pianoklej idealnie spaja i uszczelnia łączenia płyt styropianych, eliminując tym samym powstawanie mostków termicznych. Dzięki Pianoklejowi do termoizolacji Tytan Professional® można to osiągnąć bez używania dwóch różnych produktów. Co więcej, pianoklej ułatwia też klejenie płyt do muru. Używanie w tym celu wyłącznie cementu i nakładanie go zarówno na środku, jak i po obwodzie płyty, może być uciążliwe. Pianoklej rozwiązuje problem z przesuwaniem się i kapaniem cementu. Coraz częściej na budowach spotyka się klejenie styropianu tzw. metodą hybrydową: pianoklej nakładany jest po obwodzie brytu materiału izolacyjnego, a pośrodku aplikowane są tzw. placki cementu.  W ten sposób cement stabilizuje i pozycjonuje płytę, a pianoklej klei po obwodzie.

Pianoklej do termoizolacji Tytan Professional®
Pianoklej do termoizolacji Tytan Professional®

Szybko i trwale

Szybkość i efektywność powinny iść w parze, a w przypadku pianoklejów jest to możliwe. Cały proces użytkowania jest prosty – wystarczy energicznie wstrząsać puszką z klejem przez ok. 30 sekund. Po tym czasie produkt jest już w pełni gotowy do użycia. W przypadku Pianokleju TYTAN do Murowania, czas na nanoszenie korekty wynosi do 3 minut. Jedno opakowanie zastępuje 50 kg tradycyjnej zaprawy cementowej, ponadto pianoklej nie pyli się, więc łatwiej jest zachować czystość w miejscu pracy. Przy użytkowaniu materiału nie trzeba też martwić się o pogodę – zakres temperatur, w których można nakładać pianoklej, to od -10 do +30⁰C.

Produkt ten jest również bardziej ekonomicznym i ekologicznym w użyciu materiałem. Do jego wykorzystania nie jest potrzebna woda ani prąd. Dzięki temu pianoklej jest nie tylko wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu, ale też bardziej przyjazny środowisku. Jest to także sposób, by zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie wykonawcy (znacząco mniejszy ciężar do dźwigania).

Odpowiednie przechowywanie kluczem do wydajności pianokleju

Termin ważności pianoklejów TYTAN wynosi 12 miesięcy od daty produkcji. Produkt należy przechowywać w suchym, chłodnym miejscu, w oryginalnie zapakowanych pojemnikach, „zaworem do góry”. Częściowo niewykorzystany produkt nie musi być od razu wyrzucany, może posłużyć jeszcze później. Podczas krótkiej przerwy w pracach, zaleca się dokręcenie zaworu w pistolecie. Co ważne, puszka może być przykręcona do pistoletu nawet przez 30 dni, pod warunkiem, że będzie on stał pionowo. W przypadku przerwy w pracy dłuższej niż 15 minut, oczyścić dyszę pistoletu czyścikiem uniwersalnym do pian Tytan Professional i zablokować spust, pozostawiając nakręconą puszkę do następnego użycia. Jeśli pianoklej nie zostanie zużyty w całości, po zakończeniu pracy należy także oczyścić zawór puszki. Następnie przykręcić puszkę z czyścikiem i wypuścić zawartość aż do momentu, kiedy zacznie wyciekać sam czyścik. Po tym należy zdjąć go i dokręcić śrubę regulacyjną.

Szybki Pianoklej Uniwersalny 60 Sekund Tytan Professional®
Szybki Pianoklej Uniwersalny 60 Sekund Tytan Professional®

Prace budowlane czy remontowe to duże przedsięwzięcia. Dlatego istotne w nich są działania i rozwiązania pozwalające zoptymalizować czas i koszty, a przede wszystkim jakość. Dzięki zastosowaniu produktów takich jak pianokleje, w łatwy sposób można realizować prace na budowie – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Co ważne, cały proces pozwala także oszczędzić wodę oraz energię elektryczną, co przy rosnących kosztach ma znaczenie. Dużą zaletą jest też jest gwarancja trwałości wykonanych prac na długie lata.

Materiały do pobrania

Materiał prasowy
Pobierz

Zobacz także

Selena zwiększyła swoją rentowność i wypracowała 4,5 mln euro zysku w I kwartale 2024

29.05.2024
Zobacz szczegóły
Pianoklej Do Murowania Tytan Professional®

Szybkie i trwałe rozwiązanie dla branży budowlanej – pianoklej

23.05.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły