Podcasty

W Selenie mamy wiele do powiedzenia na temat zrównoważonego rozwoju w budownictwie oraz zaszczyt rozmawiać na bieżąco z ekspertami w tej dziedzinie. W naszych podcastach poruszamy szereg aspektów dotyczących budowania bezpieczeństwa dla zrównoważonego świata. Od podstaw po szczegóły wprowadzamy słuchaczy w świat naszych zobowiązań, jak również możliwości współdziałania na rzecz naszej lepszej , bezpiecznej przyszłości.
32 min
#1 Zrównoważony Rozwój Grupy Selena
Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena

W pierwszym odcinku podcastu Ewa Kosmala, Tomasz Szczot i Jarosław Tomala rozmawiają o zrównoważonym rozwoju Grupy Selena.

33 min
#2 Zrównoważony rozwój jako trend w biznesie
Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena

O zrównoważonym rozwoju oraz o roli producentów we wprowadzaniu innowacji na polu zrównoważonego budownictwa mówi Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena.

10 min
#3 Piana poliuretanowa w budownictwie neutralnym klimatycznie
Tomasz Szczot, Sustainability Manager Grupy Selena,

Tomasz Szczot, Sustainability Manager Grupy Selena, przedstawia ewolucję pian poliuretanowych Seleny do zrównoważonych środowiskowo wyrobów budowlanych.

17 min
#4 System certyfikacji zrównoważonych surowców ISCC Plus
Jarosław Tomala, Sustainability Manager Grupy Selena

Jarosław Tomala, Sustainability Manager Grupy Selena, objaśnia znaczenie certyfikacji ISCC Plus w procesach produkcyjnych Grupy Selena.

9 min
#5 Deklaracje środowiskowe produktów EPD
Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena

Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena, tłumaczy istotną rolę, jaką deklaracje EPD odgrywają w procesie komunikacji środowiskowej wyrobów budowlanych.

25 min
#6 Ślad węglowy produktu i przedsiębiorstwa
Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena

Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena, przybliża w szczegółach istotę śladu węglowego oraz jego wpływ na branżę budowlaną.

11 min
#7 Szacowanie śladu węglowego budynku
Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena

Ewa Kosmala, Sustainability Director Grupy Selena, porusza tematykę prawidłowego szacowania śladu węglowego budynku jako niezbędnego elementu w drodze do dekarbonizacji budownictwa.