Przejdź do: Centrum prasowe

Światowa premiera produktów o obniżonym śladzie węglowym Grupy Selena na Targach BAU

Podczas tegorocznych Targów BAU (17-22.04.2023, Monachium), w ramach ekspozycji Grupy Selena w hali B6, przy stanowisku 416, odbędzie się światowa premiera produktów o obniżonym śladzie węglowym z certyfikacją ISCC Plus. Selena, jeden z czterech największych producentów piany poliuretanowej na świecie, zaprezentuje również wyroby budowlane powstałe przy zastosowaniu surowców pochodzących w 100% z odnawialnych źródeł – BIOSELENOLS®. Jednocześnie Selena przedstawi szereg innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie, wysokowydajnych rozwiązań dla budownictwa, wspierających ergonomię pracy wykonawców oraz redukujących ślad środowiskowy inwestycji budowlanych.

Produkty budowlane o obniżonym śladzie węglowym

Grupa Selena, właściciel takich marek, jak znany na całym świecie Tytan Professional, Quilosa Professional oraz przełomowego rozwiązania COOL-R®, obniżającego temperaturę dachu nawet o 70%, wprowadza na rynek nową linię produktów o obniżonym śladzie węglowym. Niektóre z nich to pierwsze na rynku Unii Europejskiej wyroby budowlane z certyfikatem ISCC Plus, potwierdzającym zawartość biokomponentów w ich składzie. Cechuje je doskonała charakterystyka środowiskowa oraz obniżony do 30% ślad węglowy, co udokumentowano w deklaracjach środowiskowych produktów typu III.

BIOSELENOLS® – w 100% odnawialne biokomponenty w wyrobach budowlanych

Selena zaprezentuje również przełomową pianę Low-Ex Green o unikalnym składzie z udziałem BIOSELENOLS® – autorskiego surowca, pochodzącego ze źródeł odnawialnych. To w 100% biopochodny poliester, opracowany w dziale badań i rozwoju Seleny dla produktów OCF (One Component Foam). Ten opatentowany przez Grupę biosurowiec jest produkowany w ramach projektu Horizon Europe – inicjatywy naukowo-badawczej Unii Europejskiej – i stanowi odpowiedź na wyzwania związane z dekarbonizacją budownictwa do 2050 roku.

Zrównoważony rozwój Grupy Selena

Produkty i rozwiązania Seleny są konsekwencją Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy. Jako globalny dostawca i dystrybutor chemii budowlanej Selena dostarcza rozwiązania wspierające certyfikację środowiskową budynków. Produkty Seleny dostępne na blisko stu rynkach krajowych i czterech kontynentach, podnoszą efektywność energetyczną oraz obniżają ślad węglowy budynków w całym cyklu życia, mając przy tym zasadniczy wpływ na komfort ich użytkowania. Potwierdzają to Deklaracje Środowiskowe Produktów Seleny, zweryfikowane w ramach ECO Platform.

Podczas Targów BAU producent zaprezentuje produkty budowlane tworzone dla profesjonalnych wykonawców i we współpracy z nimi. Od ponad 30 lat użytkownicy produktów Seleny znajdują się w centrum jej uwagi. Dlatego produkty wprowadzane pod znanymi na całym świecie markami, jak między innymi Tytan Professional, są dla profesjonalnych wykonawców synonimem najwyższej jakości oraz szybszej i bardziej ergonomicznej pracy. Na podstawie badań przeprowadzonych w 2022 roku, technologia poliuretanowa, w porównaniu do tradycyjnych metod budowlanych, przyczynia się znacząco do ograniczenia śladu węglowego, od transportu materiałów na budowę począwszy, czyniąc pracę na budowie lżejszą zarówno dla wykonawców, jak i dla środowiska.

Odwiedź Grupę Selena na BAU i posadź swoje drzewo

W ramach wydarzeń na Targach BAU, Selena zaprosi swoich gości do posadzenia wirtualnych drzew, którymi w połowie 2023 roku zostaną zalesione potrzebujące tego obszary. Po więcej informacji o rozwiązaniach Grupy Selena zapraszamy na stoisko 416 w hali B6.

Zobacz także

Selena zwiększyła swoją rentowność i wypracowała 4,5 mln euro zysku w I kwartale 2024

29.05.2024
Zobacz szczegóły
Pianoklej Do Murowania Tytan Professional®

Szybkie i trwałe rozwiązanie dla branży budowlanej – pianoklej

23.05.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły