Przejdź do: Centrum prasowe

Selena najbardziej innowacyjną firmą z Listy 2000 „Rzeczpospolitej”

Grupa Selena, czołowy producent i dystrybutor chemii budowlanej oraz właściciel marki Tytan Professional®, została wyróżniona w 22. edycji Listy 2000 – corocznego zestawienia dużych i średnich firm przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Selena otrzymała tytuł Najbardziej innowacyjnej firmy. Nagrodę odebrał prezes Sławomir Majchrowski.

„Rzeczpospolita” po raz kolejny przygotowała ranking kluczowych firm funkcjonujących w różnych branżach w Polsce, uwzględniając wysokość ich przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. Selena FM nie tylko znalazła się na liście największych pod względem wyników finansowych podmiotów, ale jednocześnie przyznano jej miano Najbardziej innowacyjnej firmy Listy 2000.

To wyróżnienie potwierdza, że niezależnie od sytuacji gospodarczej i geopolitycznej, opierając się na przemyślanej strategii, dywersyfikując swoje ścieżki dystrybucji, inwestując w technologie, można aktywnie rozwijać biznes, tworzyć nowe perspektywy. „Rzeczpospolita” doceniła wprowadzane przez nas innowacje. To inwestycje w przyjazne użytkownikom i zrównoważone dla otoczenia rozwiązania i produkty, które jednocześnie zachowują najwyższą jakość – podkreślił Sławomir Majchrowski.

Lista 2000 „Rzeczpospolitej”. Prezes Sławomir Majchrowski odbiera nagrodę. Foto: Rzeczpospolita.

Siłą Seleny jest ciągłe poszukiwanie nowych, wysokiej jakości rozwiązań, zmieniających podejście do budownictwa, w oparciu o kreatywność i poszanowanie środowiska. Grupa stworzyła autorski surowiec – BIOSELENOLS® – poliol poliestrowy, pochodzący ze źródeł w 100% odnawialnych – to bezpośrednia odpowiedź firmy na wyzwania związane z dekarbonizacją budownictwa do roku 2050. Przykładem innowacji budowlanych są także definiujące nowe standardy uszczelniania stolarki otworowej Systemy Tytan WINS, złożone z  komplementarnych produktów na bazie folii płynnych, które zapobiegają utracie energii w budynku mieszkalnym nawet do 30%, dzięki czemu redukują emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Firma posiada także autorska technologię pianoklejów, które oprócz znaczącego przyspieszenia i zwiększenia efektywności prac budowlanych, ograniczają zużycie energii i wody oraz istotnie redukują ślad węglowy. Dzięki najnowszej współpracy Seleny z Covestro, wiodącym na świecie dostawcą zaawansowanych technologicznie materiałów polimerowych, stworzono dla bestsellerowej piany Tytan Professional® Ultra Fast 70 nową recepturę z zastosowaniem innowacyjnego MDI (diizocyjanian difenylometylenu) – organicznego związku chemicznego, zawierającego surowce roślinne rozliczane na podstawie metody bilansu masy, co pozwoliło zmniejszyć ślad węglowy tej piany o około 45% w porównaniu do poprzednika bazującego na surowcach kopalnych.

Dodatkowo Grupa posiada zaplecza badawcze nie tylko w Polsce, ale także w 6 innych krajach na świecie. W 2020 r. Centrum badawczo-rozwojowe Grupy Selena zostało nagrodzone tytułem Diament Forbesa 2020.  Natomiast Polskie Stowarzyszenie ESG w 2022 roku w corocznym konkursie Innowator ESG 2022 przyznało Selenie tytuł „Wizjoner Polskiego Stowarzyszenia ESG” za rolę prekursora i lidera ESG wśród polskich firm, wpływającą na zrównoważoną transformację w budownictwie.

Lista 2000 to zestawienie największych polskich firm na podstawie ich wyników. W 2022 r. przychody Seleny ze sprzedaży wyniosły w sumie ponad 1,9 mld zł.

Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce 6 grudnia 2023 w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Lista 2000 „Rzeczpospolitej” – laureaci. Foto: Rzeczpospolita.

Zobacz także

Wyniki finansowe Grupy Selena po III kwartale nadal w trendzie wzrostu 

22.11.2024
Zobacz szczegóły
Uszczelnianie stolarki drzwiowej systemem TYTAN WINS

Stolarka budowlana w praktyce: skuteczny montażu okien i drzwi dzięki odpowiednim materiałom

30.09.2024
Zobacz szczegóły

Zmiana funkcji Członka Zarządu – Andrzeja Zygadło

20.09.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena znacząco zwiększyła wyniki finansowe w I półroczu 2024 roku

13.09.2024
Zobacz szczegóły