Przejdź do: Centrum prasowe

Selena otrzymała tytuł rosyjskiej Firmy Roku 2013

Selena została uhonorowana tytułem rosyjskiej Firmy Roku 2013. Selena Vostok – rosyjska spółka Grupy Selena, globalnego producenta i dystrybutora chemii […]

Selena została uhonorowana tytułem rosyjskiej Firmy Roku 2013. Selena Vostok – rosyjska spółka Grupy Selena, globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej z centralą w Polsce – otrzymała również tytuł Firmy Odpowiedzialnej Społecznie. Wyróżnienia zostały przyznane przez Fundację Przedsiębiorczości nagradzającą firmy za promowanie kultury zarządczej, rozwój nowoczesnych technologii oraz wkład w modernizację procesów produkcyjnych.

Wyróżnienie dla Firmy Roku 2013 Selena otrzymała za wzrost finansowy i szereg innowacyjnych produktów, które zostały wprowadzone na rosyjski rynek w ostatnim czasie. Kapituła doceniła w szczególności: klej na bazie poliuretanów STYRO 753, zimowa piana TYTAN Low Expansion oraz transparentne kleje montażowe. Natomiast tytuł Firmy Odpowiedzialnej Społecznie Selena otrzymała za udzielenie w latach 2012 – 2013 wsparcia finansowego ośrodkom edukacyjnym w Rosji. Selena przyczyniła się m.in. do naprawy oraz podjęcia prac remontowych w kilku placówkach edukacyjnych, w tym szkoły z internatem dla dzieci niepełnosprawnych w Bieżecku.

Rosja jest jednym z kluczowych rynków Seleny, która jest tam obecna od 2007 roku. Od kliku lat notuje istotne wzrosty w regionie Europy Wschodniej i Azji Centralnej, w tym w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie.

„Tytuł Firmy Roku cieszy nas jako prestiżowe wyróżnienie przyznawane na rynku rosyjskim przedsiębiorstwom i produktom najwyższej jakości. Obecność Seleny na rosyjskim rynku – który jest jednym z kluczowych w ramach globalnej działalności Grupy – jest istotnym elementem strategii rozwoju firmy. Działamy na tym rynku od 2007 roku i konsekwentnie zwiększamy sprzedaż. Bardzo ważne jest dla nas rozszerzanie działalności, ale nie zapominamy o otoczeniu, w którym funkcjonujemy. Cieszy nas, że działania Seleny zarówno biznesowe, jak i społeczne zostały zauważone i docenione na tak ważnym dla nas rynku.” – mówi Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA.

Ciągłe poszerzanie oferty o nowe produkty flagowej marki Tytan Professional oraz zdobywanie kolejnych kanałów dystrybucji to kluczowe założenia strategii ekspansji Grupy na rynkach wschodzących – takich jak Rosja. Działania handlowe Grupy Selena na terenie Rosji prowadzone są przez spółkę Selena Vostok. Oferta Seleny w Rosji obejmuje m.in. piany poliuretanowe, uszczelniacze i kleje pod markami Tytan Professional i Artelit.

Zobacz także

Selena zwiększyła swoją rentowność i wypracowała 4,5 mln euro zysku w I kwartale 2024

29.05.2024
Zobacz szczegóły
Pianoklej Do Murowania Tytan Professional®

Szybkie i trwałe rozwiązanie dla branży budowlanej – pianoklej

23.05.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły