Przejdź do: Centrum prasowe

Selena FM: ZWZ zatwierdziło wypłatę dywidendy

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Selena – zgodnie z rekomendacją zarządu Selena FM S.A. – zatwierdziło wypłatę dywidendy z zysku netto za rok […]

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Selena – zgodnie z rekomendacją zarządu Selena FM S.A. – zatwierdziło wypłatę dywidendy z zysku netto za rok 2017 w wysokości 0,30 zł na akcję, co daje łącznie ponad 6,85 mln zł. Dzień dywidendy ustalono na 2 lipca, natomiast dzień wypłaty dywidendy na 16 lipca 2018 roku.

W 2017 roku Grupa Selena osiągnęła najwyższe historycznie skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 1,18 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 16% rok do roku. Zyk netto wyniósł 6,8 mln zł, natomiast EBIT 43,4 mln zł. W 2017 roku EBITDA wyniosła 69,2 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o niemal 17%. Wzrost sprzedaży został zrealizowany mimo trudnej sytuacji na rynku surowców, która dotknęła całą branżę chemii budowlanej.

„Grupa Selena zamknęła 2017 rok z dobrym wynikiem finansowym oraz strukturą bilansu, dającymi przestrzeń do dalszych planów rozwojowych. Dlatego kontynuując systematyczną wypłatę dywidendy, zarząd zarekomendował wypłatę ponad 6,85 mln zł Akcjonariuszom. Coroczna wypłata podziału zysków jest dodatkowym wskaźnikiem dobrej kondycji firmy, którą utrzymaliśmy mimo trudnej sytuacji na rynku surowców m.in. dzięki zwiększeniu udziału produktów wysokomarżowych w portfolio Seleny oraz projektom optymalizacyjnym w zakresie kosztów surowcowych. Działania te, wspierane kolejnymi inwestycjami w dziale R&D oraz wdrożeniami nowych produktów, wpływają na osiągane marże i przychody ze sprzedaży całej Grupy. Zgodnie z misją Seleny – „Razem budujemy sprawniej i lepiej”, dostarczamy naszym klientom najwyższej jakości rozwiązania, co przekłada się na bilans finansowy oraz budowaną wśród Akcjonariuszy wartość inwestycyjną” – mówi Marcin Macewicz, p.o. Prezesa Grupy Selena.

Najważniejsze wydarzenia w 2017 roku:

  • Przejęcie udziałów większościowych we włoskiej spółce Uniflex – które pozwala na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych oraz na wzmocnienie pozycji w Europie Zachodniej w segmencie produktów akrylowych.
  • Utworzenie chińskiej spółki joint venture – na mocy umowy zawartej między Selena Nantong Building Materials Co. Ltd a firmą Shanghai Haozheng Construction Engineering Co. Ltd – jej zadaniem jest dystrybucja i sprzedaż na terenie Chin pian, silikonów oraz klejów montażowych pod markami Grupy Selena i chińskimi markami należącymi do Partnera.
  • Jubileusz 25-lecia spółki – w ubiegłym roku Grupa Selena wraz z pracownikami, klientami i partnerami biznesowymi świętowała w Polsce i za granicą 25 lat istnienia na rynku. Podczas zagranicznych wydarzeń m.in. w Rosji, Rumunii, Włoszech, Ukrainie, Turcji i Kazachstanie oraz dwóch gali w Polsce spółka podsumowywała dotychczasowe osiągnięcia, prezentowała plany rozwoju oraz nagrodziła pracowników z najdłuższym stażem. Wydarzenia te były również okazją do budowania relacji i networkingu z klientami i partnerami spółki oraz z lokalnymi mediami.

Zobacz także

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły

Selena gotowa do lotów z CPK!

15.04.2024
Zobacz szczegóły

Budownictwo modułowe: innowacyjne rozwiązanie dla przyszłości budownictwa

07.03.2024
Zobacz szczegóły