Przejdź do: Centrum prasowe

Selena FM ponownie uznana za jedną z najlepiej zarządzanych spółek prywatnych w Polsce

Spółka holdingowa Grupy Selena kolejny rok z rzędu wyróżniona została w programie Best Managed Companies Poland. To już druga edycja projektu Deloitte, który docenia najlepiej zarządzane spółki prywatne w Polsce.

Współczesny świat charakteryzują liczne wyzwania, m.in. skutki globalnej pandemii, kryzys gospodarczy czy trudna sytuacja geopolityczna. W takim środowisku prowadzenie biznesu wymaga mocnych kompetencji, aby móc realizować założone cele, jak i dalej rozwijać przedsiębiorstwa. W gronie firm docenionych przez ekspertów firmy doradczej Deloitte za skuteczność i elastyczność działań kierownictwa znalazła się po raz drugi Selena FM. Deloitte w plebiscycie Best Managed Companies Poland od 2022 r. ocenia spółki pod kątem takich obszarów zarządzania jak: strategia, innowacja, kultura organizacyjna i wyniki finansowe.

– Ponowne wyróżnienie w programie Best Managed Companies ma dla Grupy Selena istotne znaczenie. Szczególnie dziś, kiedy świat stoi przed ogromnymi wyzwaniami bardzo dynamicznych zmian, potwierdzenie naszych kompetencji jako jednej z najlepiej zarządzanych firm prywatnych w Polsce jest świadectwem dla obranego kierunku, przyjętej i realizowanej strategii biznesowej. Na rynku jesteśmy obecni od ponad 30 lat, a klienci kupują nasze produkty, takich marek jak Tytan Professional, COOL-R czy Quilosa, w ponad 90 krajach. Jesteśmy bardzo dumni, że Grupa Selena ma dziś stabilną sytuację rynkową i podejmuje działania, aby elastycznie i rozważnie dostosowywać się do bieżących warunków. W swoich działaniach zwracamy baczną uwagę na potrzeby naszego otoczenia. Można powiedzieć, że produkty Seleny służyły celom ESG zanim stało się to modne. Od wielu lat pomagają obniżyć ślad węglowy w budownictwie oraz ułatwiać i przyspieszać pracę ich użytkowników. Nasza strategia skupia się na wsparciu nowoczesnego budownictwa, modernizacji i termomodernizacji – mówi Krzysztof Ościłowicz, członek zarządu ds. finansowych Grupy Selena.

Best Managed Companies to autorski plebiscyt Deloitte Private, ustanowiony w 1993 r. w Kanadzie. Obecnie jest prowadzony już w kilkudziesięciu krajach. W czerwcu 2023 r. odbył się finał jego drugiej polskiej edycji. Firmy biorące udział w projekcie przechodzą skrupulatny proces weryfikacji, analizowane są ich kompetencje, procesy i strategia w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych, stosowanych w przedsiębiorstwach prywatnych na świecie. Dodatkowo uczestnicy biorą udział w specjalnych warsztatach dotyczących zarządzania i mają możliwość wymiany doświadczeń w szerokim gronie liderów biznesu.

Selena FM ponownie uznana za jedną z najlepiej zarządzanych spółek prywatnych w Polsce

Selena FM w Best Managed Companies Poland została wyróżniona ponownie. Pokazuje to stabilny rozwój firmy pod silnym kierownictwem. W 2023 r. Selena FM znalazła się też w ścisłej czołówce rankingu „Czempionów Narodowych” Polityki Insight, który określa znaczenie dla polskiej gospodarki rodzinnych przedsiębiorstw. Z kolei w 2022 r. Grupa Selena została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki w kategorii „Odpowiedzialny biznes” m.in. za działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych.

Materiały

Informacja prasowa
Pobierz

Zobacz także

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły

Selena gotowa do lotów z CPK!

15.04.2024
Zobacz szczegóły

Budownictwo modułowe: innowacyjne rozwiązanie dla przyszłości budownictwa

07.03.2024
Zobacz szczegóły

Do Zarządu Grupy Selena dołącza Walter Brattinga jako Chief Commercial Officer

23.02.2024
Zobacz szczegóły