Przejdź do: Centrum prasowe

Krzysztof Domarecki z Dolnośląskim Kluczem Sukcesu

Krzysztof Domarecki, wrocławski przedsiębiorca i inwestor, a także główny akcjonariusz Grupy Selena, został laureatem XXVII edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu za 2023 r. w kategorii: Największa osobowość w promocji Dolnego Śląska. Kapituła konkursu docenia postaci, firmy i instytucje, które poprzez swoją działalność wpływają na pozytywny wizerunek regionu w kraju i za granicą.

Już po raz dwudziesty siódmy kapituła konkursu Dolnośląski Klucz Sukcesu nagrodziła osoby i organizacje, które swoją działalnością podnoszą prestiż i rangę regionu dolnośląskiego. Statuetkę za 2023 r. w kategorii Największa osobowość w promocji Dolnego Śląska odebrał Krzysztof Domarecki. Wyróżnienie zostało przyznane za działalność rozsławiającą region w kraju i za granicą, a w laudacji szczególnie podkreślono spełnianie powinności publicznych i całokształt aktywności Krzysztofa Domareckiego.

Główny akcjonariusz Grupy Selena od lat włącza się w projekty biznesowe oraz społeczne. Dzięki jego zaangażowaniu, w czasie ostatnich 25 lat Selena zdobyła udziały rynkowe w większości krajów Europy, w USA, Brazylii, Korei Południowej i w Chinach. Klienci z tych krajów kojarzą wysoką jakość artykułów chemii budowlanej z polską marką Tytan. Menedżerowie, kontrahenci i przedstawiciele firm z całego świata przyjeżdżają do zakładów Seleny na Dolnym Śląsku, aby poznawać tworzone innowacje. Tym samym zapoznają się także z prężnie rozwijającym się regionem i jego możliwościami inwestycyjnymi. „Poprzez budowanie rozpoznawalnej marki firmy, Domarecki aktywnie lokuje gospodarkę Wrocławia w światowej sieci powiązań” – tak w 2011 roku brzmiało uzasadnienie Nagrody Prezydenta Wrocławia.

– Model operacyjny Seleny polega na tym, że we Wrocławiu znajduje się centrala a poszczególne spółki z grupy Selena są rozlokowane w różnych krajach na 4-ch kontynentach. Do tego dochodzi długa lista dystrybutorów i klientów Seleny z prawie 100 krajów. W ten sposób rozwijamy relacje z menedżerami i klientami z całego świata. Przyjeżdżają oni do Wrocławia lub do naszego centrum R&D w Dzierżoniowie praktycznie w każdym miesiącu. Poznają, jak pracują Polacy, jak funkcjonuje nowoczesna Polska i jak się zmienia. Ten obraz zabierają do swoich domów i dzielą się nim w swoich środowiskach – mówi Krzysztof Domarecki

Krzysztof Domarecki laureatem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu 2023. Foto: Grzegorz Rajter.

Krzysztof Domarecki jest laureatem wielu wyróżnień i tytułów, m.in. Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wektora 2017, przyznawanej przez Pracodawców Rzeczypospolitej. Odznaczony został także Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Premiera RP oraz Medalem „Bene merito” przez Ministra Spraw Zagranicznych. Od 2021 r. jest ambasadorem światowej kampanii na rzecz zrównoważonego budownictwa #BuildingLife oraz członkiem Rady Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to regionalne wyróżnienie przyznawane od 1997 r. przez kapitułę, której członkami są zasłużeni samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy, związani z Dolnym Śląskiem. Celem nagrody jest docenianie wybitnych osobowości, firm i instytucji oraz samorządów osiągających sukcesy podnoszące rangę regionu dolnośląskiego. Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska. Odbierając nagrodę Krzysztof Domarecki dołączył do grona wybitnych laureatów z lat poprzednich, wyróżnionych w tej kategorii m.in. prof. Alicji Chybickiej, prof. Krzysztofa Simona, prof. Jana Miodka, Piotra Palecznego, Tadeusza Różewicza, Kingi Preis, Normana Daviesa, dr. Adolfa Juzwenki czy Ewy Michnik.

Dolnośląski Klucz Sukcesu 2023. Foto: Grzegorz Rajter.

Materiały do pobrania

Informacja prasowa
Pobierz

Zobacz także

Selena zwiększyła swoją rentowność i wypracowała 4,5 mln euro zysku w I kwartale 2024

29.05.2024
Zobacz szczegóły
Pianoklej Do Murowania Tytan Professional®

Szybkie i trwałe rozwiązanie dla branży budowlanej – pianoklej

23.05.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły