Przejdź do: Centrum prasowe

Grupa Selena z godłem „Teraz Polska”

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej oraz właściciel marki TYTAN – została uhonorowana godłem „Teraz […]

(fot. Kamil Broszko / Teraz Polska)
(fot. Kamil Broszko / Teraz Polska)

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej oraz właściciel marki TYTAN – została uhonorowana godłem „Teraz Polska” za piankolej TYTAN Professional 60 SEKUND. Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych oraz statuetek „Teraz Polska” miała miejsce przed Pałacem Prezydenckim. Nagrodę na ręce prezesa Grupy Selena Krzysztofa Domareckiego oraz prezesa spółki dystrybucyjnej Andrzeja Ulfiga wręczyła Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda. Grupa Selena od prawie 30 lat reprezentuje Polskę i polskie wyroby na świecie – sprzedaje swoje produkty w ponad 100 państwach i posiada fabryki w 17 krajach na 4 kontynentach.

Pianokleje to nowa kategoria produktów, w których Selena jest prekursorem i światowym liderem. Ich zaletami jest oszczędność czasu pracy sięgająca 30% w porównaniu do tradycyjnych technologii oraz mniejsze koszty dla środowiska. Pianokleje Tytan służą do klejenia ścianek działowych, płyt styropianowych czy płyt G-K. Puszka pianokleju zastępuje od 25-40kg tradycyjnego kleju sypkiego, co znacząco zmienia koszty przechowywania, noszenia oraz zużycia materiałów budowalnych. W przypadku pianoklejów mamy do czynienia z czystą technologią, po której wykonawca nie musi wiele sprzątać. Na budowie nie trzeba również używać wody czy prądu, co wpływa pozytywnie na środowisko i koszty inwestycji oraz komfort pracy wykonawcy.

„Uznanie kapituły znaku Teraz Polska oraz Pana Prezydenta RP jest dla nas bardzo ważne – zwłaszcza, jeśli dotyczy tak rewolucyjnego produktu opracowanego przez polskich chemików w naszym laboratorium R&D Selena Labs. Pianoklej Tytan Professional 60 SEKUND zmienia podejście do budowania i wpisuje się w najnowsze trendy na światowych placach budowy. To koncept polskiej myśli technologicznej, który jest dostępny na ponad 100 rynkach, na których działa Selena. Cieszy nas szczególnie, że jesteśmy pionierami tego autorskiego rozwiązania, a pracownicy budowlani zaufali naszym innowacjom. Jesteśmy dumni, że nasi koledzy z laboratorium potrafili wymyślić zupełnie nowe produkty i zapełnić segmenty rynku dotychczas zupełnie nieodkryte przez największe międzynarodowe koncerny. Szybki pianoklej uniwersalny Tytan 60 SEKUND jest produktem o bardzo szerokim polu zastosowań. Wyrób ten na stałe powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego budowlańca, zajmującego się pracami wykończeniowymi. Za jego pomocą zamontujemy płyty G-K i OSB, styropian EPS i XPS, wełnę mineralną, przykleimy kasetony, listwy, progi parapety, schody. Doskonale nadaje się też do murowania ścianek działowych. Jeżeli zależy nam na błyskawicznym chwycie początkowym, bardzo przydatnym np. przy montażu warstw izolacyjnych na sufitach, powinniśmy wybrać pianoklej TYTAN 60 SEKUND, który chwyta po minucie, a po trzech w pełni stabilizuje klejony element” – mówi Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

Krzysztof Domarecki z nagrodą TERAZ POLSKA 2020
Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena z nagrodą TERAZ POLSKA 2020

„Konkurs Teraz Polska istnieje od 30 lat. Powołany został u progu transformacji ustrojowej 1989 roku, aby wspierać polską przedsiębiorczość oraz zachęcać konsumentów do zakupu polskich produktów w dobie zalewu rynku zagranicznymi towarami. Przez lata biało-czerwone Godło „Teraz Polska” stało się synonimem najwyższej polskiej jakości i wzbudza zaufanie zarówno klientów, jak i przedsiębiorców” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Nagroda TERAZ POLSKA 2020
Nagroda TERAZ POLSKA 2020

Grupa Selena od kilku lat wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej, które zmniejszają emisję CO2, zapewniają wyższą izolację ciepła i spełniają wymagania polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Wykorzystanie tych produktów redukuje poziom hałasu oraz wpływa na ochronę przed wysoką lub niską temperaturą w budynku, co podwyższa komfort mieszkających lub pracujących w nim osób. Zarówno producenci materiałów budowlanych, jak i budowlańcy – dla których materiały te są przeznaczone – powinni podczas wybierania rozwiązań uwzględniać trzy aspekty:

 • bezpieczeństwo – dla ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach
 • środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej – w kontekście wpływu na środowisku, np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy
 • efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania

ZASTOSOWANIE PIANOKLEJU TYTAN 60 SEKUND

 • Murowanie ścianek działowych i obudów z bloczków silikatowych, gazobetonowych i pustaków ceramicznych
 • Klejenie płyt gipsowo-kartonowych i płyt OSB
 • Montaż parapetów okiennych i schodów
 • Klejenie płyt styropianowych EPS i XPS
 • Łączenie elementów dekoracyjnych, kasetonów i listew podłogowych

WŁAŚCIWOŚCI PIANOKLEJU TYTAN 60 SEKUND

 • Chwyt początkowy – 60 sekund dla lekkich elementów
 • Temperatura aplikacji: od 0°C do +30°C
 • Temperatura puszki: od +5°C do +30°C
 • Czas korekty: ≤ 2 min
 • Czas pełnego utwardzenia: ≤ 3 min
 • Wydajność: ok. 40 mb
 • Pojemność: 750 ml

KORZYŚCI PIANOKLEJU TYTAN 60 SEKUND

 • Łatwość montażu – wygodny w nakładaniu
 • Szybkość łączenia – chwyt początkowy już po 60 sekundach
 • Niski przyrost zapewniający stabilność klejonych elementów
 • Możliwość stosowania w szerokim zakresie temperatur

Innowacyjne rozwiązania opracowywane są przez zespół ekspertów R&D – Selenę Labs, która mieści się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Selena Labs jest pierwszą polską firmą będącą liderem projektu prowadzonego w ramach międzynarodowego konsorcjum w programie Horyzont 2020. Centrum R&D Grupy Selena otrzymało grant na opracowanie i wdrożenie systemu pian oraz pianoklejów poliuretanowych o wysokich właściwościach izolacyjnych – w ramach projektu EENSULATE. Jest to część największego w historii Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020 – jego budżet to blisko 80 mld euro. Oprócz projektu EENSULATE, Selena Labs uczestniczy także w projekcie BioMotive (również w Programie Horyzont 2020), który ma na celu przygotowanie gruntu pod produkcję oraz sprzedaż komponentów opartych na surowcach bioodtwarzalnych, pochodzących z roślin.

Zobacz także

Selena zwiększyła swoją rentowność i wypracowała 4,5 mln euro zysku w I kwartale 2024

29.05.2024
Zobacz szczegóły
Pianoklej Do Murowania Tytan Professional®

Szybkie i trwałe rozwiązanie dla branży budowlanej – pianoklej

23.05.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły