Przejdź do: Centrum prasowe

Grupa Selena nagrodzona na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Grupa Selena została laureatem tegorocznej Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Firmę doceniono za aktywności w obszarze wsparcia inicjatyw charytatywnych oraz zaangażowanie pracowników w akcje, które odpowiadają na bieżące wyzwania. Nagrodę wręczono podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Dodatkowo podczas wydarzenia Selena odebrała statuetkę plebiscytu agencji informacyjnej ISBnews – Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce.

Podczas kolejnej edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu za działania na rzecz społeczności lokalnej oraz pracowniczej Grupa Selena, wywodząca się z Wrocławia i działająca od ponad 30 lat na międzynarodowych rynkach, otrzymała od Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Nagrodzone zostały także BASF i BY Mellon. Jak podkreślił Sutryk, kluczową rolę w rozwoju miast odgrywa biznes odpowiedzialny społecznie. Nagrodzone firmy to przykład podmiotów udowadniających, że można osiągnąć sukces zarówno biznesowy, jak i społeczny, działając na rzecz ludzi, którzy żyją wokół, na rzecz wspólnoty. W imieniu Grupy Selena nagrodę odebrał prezes, Sławomir Majchrowski.

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie przyznano po raz pierwszy podczas Forum Ekonomicznego w 2021 r. Wyróżniane nią są firmy, które dbają o lokalną społeczność oraz komfort pracy i życia swoich pracowników, a ich działania stanowią inspirację dla innych podmiotów biznesowych funkcjonujących na Dolnym Śląsku.

To dla nas zaszczyt, że zostały zauważone i docenione nasze działania, które zawsze podejmujemy po intensywnej analizie potrzeb. Wspieramy regularnie różne instytucje, fundacje, akcje charytatywne, przekazując nie tylko fundusze, ale także nasze produkty chemii budowlanej. Angażujemy się również w inicjatywy, które wzbudzają szczególne poruszenie społeczne. Wsparcie tych wielu przedsięwzięć jest ważne z punktu widzenia wartości istotnych dla całego zespołu Grupy Selena – powiedział Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena.

Grupa Selena działa we Wrocławiu od ponad 30 lat i aktywnie realizuje różne inicjatywy z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2022 r. firma została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki w kategorii „Odpowiedzialny biznes” za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych. Podejmowane przez Selenę działania w ostatnich latach skupiały się na wsparciu dla Ukrainy, zwłaszcza w pierwszych miesiącach 2022 roku oraz walce z pandemią Covid-19. W tym drugim przypadku firma zdywersyfikowała swoje portfolio produktowe i wprowadziła na rynek preparat do dezynfekcji rąk – deficytowy w tym czasie, co miało bezpośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa. Grupa współpracowała też z różnymi fundacjami, udzielała wsparcia charytatywnego potrzebującym, w tym także pomagała swoim pracownikom i ich rodzinom w trudnych momentach życia. Znaczą rolę w działaniach skupionych na społecznej odpowiedzialności grają od lat pracownicy, często angażujący się w aktywności oddolnie.

Otrzymana nagroda jest wyróżnieniem dla wszystkich pracowników Seleny, którzy, wielokrotnie sami wychodzą z inicjatywami pomocy potrzebującym. Wśród zaaranżowanych przez nich inicjatyw wymienić można między innymi: zbiórki finansowe na kosztowny lek dla chorej na raka córki naszego pracownika z Kazachstanu czy na rzecz uciekających przed wojną Ukraińców. Od kilku lat nasi ludzie biorą też udział w Biegu Firmowym na rzecz podopiecznych Fundacji Everest. Pomagając innym, dając siebie – wszyscy tworzymy coś cennego i zmieniamy czyjeś życie na lepsze– dodał Majchrowski.

Firma doceniała też najzdolniejszych w sferach naukowych, sportowych i kulturalnych. Dodatkowo, w 2023 r. z inicjatywy Grupy, Las Osobowicki we Wrocławiu wzbogacił się o 1000 nowych drzew – klonów jaworów. Nowe nasadzenia zajęły obszar jednej czwartej hektara, co w przyszłości pozwoli na produkcję około stu czterdziestu kilogramów tlenu dziennie. Wszystkie przedsięwzięcia, prowadzone zarówno lokalnie, jak i globalnie sprawiają, że Selena dokłada swój pozytywny wkład w rozwój odpowiedzialnego biznesu. Podczas Forum Ekonomicznego także agencja ISBnews przekazała na ręce Krzysztofa Domareckiego, założyciela i głównego akcjonariusza Seleny nagrodę „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce”. ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów oraz hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu. To czwarta edycja plebiscytu organizowanego przez dziennikarzy.

fot. Bartosz Chochołowski, wroclaw.pl

Materiały do pobrania

Informacja prasowa
Pobierz

Zobacz także

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły

Selena gotowa do lotów z CPK!

15.04.2024
Zobacz szczegóły

Budownictwo modułowe: innowacyjne rozwiązanie dla przyszłości budownictwa

07.03.2024
Zobacz szczegóły

Do Zarządu Grupy Selena dołącza Walter Brattinga jako Chief Commercial Officer

23.02.2024
Zobacz szczegóły