Przejdź do: Centrum prasowe

Grupa Selena nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki. Kapituła konkursu przyznała Selenie nagrodę w kategorii „Odpowiedzialny biznes”, doceniając m.in. jej działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych.

Konkurs „Kryształy Polskiej Gospodarki” docenia działania przedsiębiorstw z polskim kapitałem oraz osób publicznych zaangażowanych w promocję i rozwój krajowej gospodarki. Podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów w pięciu kategoriach: lokalny przedsiębiorca, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, odpowiedzialny biznes, osobowość roku oraz eksporter. Nagroda dla przedsiębiorstwa szczególnie zaangażowanego w działania w duchu odpowiedzialnego biznesu trafiła do Grupy Selena.

Dekarbonizacja budownictwa i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to fundamentalne elementy strategii Grupy Selena. Opracowując nasze produkty i usługi, od początku dbaliśmy o ich energooszczędność i komfort użytkownika, które dziś są częścią celów ESG. Bierzemy je pod uwagę, bo wierzymy, że w ten sposób możemy włączyć się w walkę o lepszą przyszłość naszej planety. To nie tylko trend, ale nasz obowiązek wobec kolejnych pokoleń. To miłe i bardzo ważne, że nasze starania zyskują uznanie, a podobne cele stawia sobie coraz szersze grono przedsiębiorców – podkreślał Krzysztof Ościłowicz, dyrektor finansowy Grupy Selena, podczas gali rozdania nagród.

Krzysztof Ościłowicz, dyrektor finansowy Grupy Selena. fot. materiały prasowe – Kryształy Polskiej Gospodarki

Kapituła konkursowa podkreśliła w uzasadnieniu nagrody trzy ważne aspekty wyróżniające działalność Seleny. Pierwszym z nich są bezpieczne warunki życia i pracy w miejscach budowanych z użyciem produktów Seleny. Drugi to duża koncentracja na środowisku naturalnym – dbanie o rozwój zrównoważonych procesów produkcyjnych i budowlanych, ich wpływ na środowisko, pracowników oraz mieszkańców. Doceniono także umożliwianie efektywnego  prowadzenia prac budowlanych, poprzez wytwarzanie wysokiej jakości produktów umożliwiających przyspieszenie procesów konstrukcyjnych.

Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Członkami kapituły konkursowej Kryształów Polskiej Gospodarki byli: Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów RP i minister aktywów państwowych, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, Adam Abramowicz, rzecznik MŚP, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, prof. Zbigniew Krysiak, przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana oraz Grzegorz Tomaszewski i Piotr Hofman z Forum Polskiej Gospodarki.

Materiały prasowe - Kryształy Polskiej Gospodarki
Materiały prasowe – Kryształy Polskiej Gospodarki

Grupa SELENA od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i pozwalają pracować zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W 2022 r. wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów, co stanowi ważny krok w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w budownictwie i sektorze chemii budowalnej stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy. Grupa Selena jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

Zobacz także

Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

25.04.2024
Zobacz szczegóły

Grupa Selena prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok. Firma koncentruje się na rozwoju w Europie Zachodniej

17.04.2024
Zobacz szczegóły

Selena gotowa do lotów z CPK!

15.04.2024
Zobacz szczegóły

Budownictwo modułowe: innowacyjne rozwiązanie dla przyszłości budownictwa

07.03.2024
Zobacz szczegóły