CFO w zarządzie Grupy Selena

Członek Zarządu ds. finansowych (CFO), Krzysztof Ościłowicz

Dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy Selena Krzysztof Ościłowicz został powołany na członka zarządu ds. finansowych (CFO). Nową funkcję obejmie 1 października 2022 r. Z Grupą jest związany od 2019 roku.

Krzysztof Ościłowicz ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku stosunki międzynarodowe oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. Posiada także dyplom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) i certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst).

Karierę zawodową rozpoczął w PKN Orlen w 2005 roku jako kontroler finansowy, specjalizując się w sprawozdawczości zarządczej, zarządzaniu wartością spółki oraz wprowadzaniu narzędzi informatycznych w obszarze finansowym. Następnie został członkiem zespołu przygotowującego strategię na lata 2007–2013, odpowiadając za koordynację całego procesu i średnioterminowe planowanie finansowe. W latach 2009-2011 dołączył do Grupy Unipetrol (gas & oil) w Czechach jako dyrektor ds. controllingu, odpowiedzialny za przygotowanie i nadzorowanie programu restrukturyzacji oraz koordynację rocznego i średnioterminowego planu finansowego.

W latach 2012–2018, jako menadżer w Dziale Inwestycyjnym PKN Orlen, odpowiadał za wdrażanie standardów operacyjnych w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi, w tym procedur inwestycyjnych i nowych narzędzi informatycznych. W latach 2017–2018 pełnił również rolę dyrektora nadzorującego portfel projektów inwestycyjnych w Grupie Orlen (zarządzając budżetem rocznym powyżej 1 mld EUR). Z powodzeniem realizował kluczowe projekty energetyczne i petrochemiczne, kierując kontraktami inwestycyjnymi. Przed dołączeniem do Seleny, pracował jako Interim Finance Manager w spółce Profim (Flokk Group), wspierając zarząd w procesach planowania, analizy rentowności segmentów biznesowych oraz sprawozdawczości obligatoryjnej i zarządczej.

W Selena FM pracuje od roku 2019 jako Group Controlling Director i od kwietnia 2021 jako pełniący obowiązki CFO. Z powodzeniem realizował wsparcie biznesu poprzez wdrożenia narzędzi klasy Business Intelligence, nadzór nad projektami biznesowymi oraz usprawnienia procesów w Grupie Selena.

Krzysztof Ościłowicz, członek zarządu ds. finansowych (CFO)
Krzysztof Ościłowicz, członek zarządu ds. finansowych (CFO)

Przed Seleną wiele szans i wyzwań, którym trzeba stawić czoła. Doświadczenie i pozycja lidera w branży zobowiązuje nas do wyznaczania trendów również w czasach niepewnych gospodarczo  – mówi Krzysztof Ościłowicz. – Moim zadaniem jako nowego członka zarządu, będzie wsparcie spółki w utrzymaniu rentownego wzrostu. Najlepsze firmy nie unikają ryzyka, ale wiedzą, jak sobie z nim radzić, potrafiąc dzielić się wiedzą i wyciągać wnioski na przyszłość – dodaje Krzysztof Ościłowicz.

Razem z nowym członkiem zarząd spółki, na czele którego stoi prezes Jacek Michalak, liczyć będzie pięć osób. Oprócz powołanego Krzysztofa Ościłowicza, w jego skład wchodzą: wiceprezes ds. handlowych Sławomir Majchrowski, członek ds. operacyjnych Roman Dziuba oraz członek zarządu ds. personalnych Andrzej Zygadło.

Zobacz także

Tysiąc nowych drzew we Wrocławiu od Grupy Selena

11.05.2023
Zobacz szczegóły

Lider musi rozumieć otaczający go świat i być za niego odpowiedzialny

05.05.2023
Zobacz szczegóły

Selena Experience. Budowanie przyszłości #5: Drabina kariery (Michał Okulowski)

28.04.2023
Zobacz szczegóły
Nowa Siedziba Seleny 2023

Grupa Selena z dobrymi wynikami w 2022 roku

21.04.2023
Zobacz szczegóły