Grupa Selena, obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia, w czerwcu świętowała swój jubileusz z włoską spółką Selena Italia w Mediolanie. W myśl urodzinowej idei […]
Grupa Selena od ponad 17 lat obecna jest na zagranicznych rynkach całego świata. Firma inwestuje w tych regionach, gdzie dostrzega potencjał wzrostu i rozbudowy biznesu. Niedawne przejęcie spółki Uniflex potwierdza, że Selena chce stać na czele zmian mających miejsce w sektorze budowlanym we Włoszech, ponieważ widzi tam ogromny potencjał dla swoich innowacyjnych produktów.
Jubileusz 25-lecia był znakomitą okazją do spojrzenia raz jeszcze na najbardziej znaczące momenty historii spółki. Takim wydarzeniem było m.in. uruchomienie oddziału Selena Italia w Padwie w 2003 roku.Zainicjowało ono wejście polskiej firmy na rynek włoski, gdzie obecnie jest jednym z liderów w sektorze zrównoważonego budownictwa.
„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy świętować jubileusz 25-lecia Grupy Selena we Włoszech, gdzie z powodzeniem rozwinęliśmy działalność i staliśmy się kluczowym graczem na rynku dzięki temu, że oferujemy klientom produkty o wysokiej wartości dodanej. Z jednej strony sukces ten wynika z wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań, a z drugiej -zawdzięczamy go sieci partnerów i dystrybutorów, dzięki której zakres naszej działalności obejmuje cały kraj. Obecnie dystrybucja naszych produktów prowadzona jest w 1500 wyspecjalizowanych punktach. Poza tym, rozwinęliśmy ponad 100 zindywidualizowanych rozwiązań dostosowanych do konkretnych także lokalnych potrzeb budowlano-remontowych. Naszym celem jest dalszy rozwój i odpowiadanie na nieustannie zmieniające się potrzeby naszych partnerów, klientów, wykonawców i instalatorów” – powiedział Tomasz Lewicki, General Manager spółki Selena Italia.
Podczas eventu zorganizowanego z okazji 25-lecia Grupy, zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania dla branży budowlanej, w tym m.in. innowacyjna, wysokorefleksyjna i hydroizolacyjna powłoka dekarska COOL-R, która chroni dach przed wodą i nadmierną temperaturą, a także szybki pianoklej Tytan 60 Sekund, stosowany do różnego rodzaju materiałów, który osiąga mocny chwyt początkowy już po 60 sekundach. Ponadto produkt ten pozwala na szybkie i czyste budowanie, co jest znacznym udogodnieniem w branży.
W trosce o środowisko, Selena dąży do ciągłego rozwoju produktów dla zrównoważonego budownictwa. Również niedawne przejęcie włoskiej firmy Uniflex – producenta uszczelniaczy akrylowych, które charakteryzują
się najwyższą jakością i wykorzystaniem ekologicznych surowców, zgodnie z certyfikacją EC1 i Blue Angel – wpisuje się w działania Seleny jako proekologicznego producenta.
W skali globalnej Selena dąży do rozwoju ekologicznych rozwiązań, m.in. poprzez aktywny udział w takich programach jak Horyzont 2020, w następujących projektach:
- EENSUALTE – jego celem jest opracowanie rozwiązań o właściwościach izolacyjnych, pozwalających na redukcję zużycia energii w budynku o 15%;
- BIOMOTIVE, w którym Selena odgrywa wiodącą rolę. Zakłada on rozwój tzw. Bio-based Chemistry w sektorze budowlanym, dzięki opracowaniu wysoko wydajnych materiałów polimerowych, które pozwalają na zmniejszenie śladu węglowego.
Selena opracowuje także receptury swoich produktów z wykorzystaniem wyłącznie certyfikowanych i sprawdzonych surowców, a w swoich zakładach produkcyjnych wdrożyła programy oszczędzania energii i redukcji emisji CO2. Spółka posiada również politykę redukcji odpadów pochodzących z procesów technologicznych.
Działania te znalazły swoje odzwierciedlenie w wielu rozwiązaniach wprowadzonych przez spółkę, takich jak: system okien ProEnergy, wspomniana już powłoka dekarska COOL-R, umożliwiająca właścicielom budynków poprawę efektywności energetycznej, innowacyjny pianoklej do murowania (z certyfikatem potwierdzającym możliwość zastosowania w rejonach aktywnych sejsmicznie), klej do styropianu z linii pianoklejów, który zapewnia eliminację mostków termicznych oraz nowa generacja pian poliuretanowych Tytan O2 i Energy 2020, które podczas aplikacji nie emitują szkodliwych oparów MDI (izocyjanianu), co zostało potwierdzone przez szwedzki instytut SP Provning Forskning.