Roman Dziuba, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Grupy Selena

Dr Roman Dziuba

Członek Zarządu ds. Operacyjnych

Wykształcenie

Roman Dziuba jest absolwentem Institute for Manufacturing, University of Cambridge oraz doktorem nauk Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył też program studiów Production for Markets Uniwersytetu Stanowego Central Connecticut w USA i Politechniki Wrocławskiej.

Doświadczenie

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w operacjach produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. Swoją karierę zawodową budował przede wszystkim w międzynarodowym koncernie GKN, w dywizji Automotive, specjalizującej się w technologii układów napędowych.

W latach 1998 – 2007 pełnił funkcje managerskie w obszarach jakości i inżynierii w GKN Driveline Polska. W latach 2007 – 2013 był Dyrektorem Zakładu a następnie Dyrektorem Naczelnym GKN Driveline Polska. W latach 2013 – 2016, jako Vice President Operations in Europe w GKN Driveline, był odpowiedzialny za zakłady produkcyjne w Polsce, Turcji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

Następnie, w latach 2016-2018 jako Vice President Operations w GKN All-wheel & eDrive, odpowiadał za 7 zakładów produkcyjnych w Japonii, Szwecji, USA, Tajlandii i we Włoszech.

Od 2018 roku do 2019 roku pełnił funkcję Senior Vice President Europe w GKN Driveline i był odpowiedzialny za 14 zakładów produkcyjnych w Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz we Francji i Włoszech. W 2019 roku, po przejęciu GKN przez Melrose Industries, pełnił funkcję Vice President Operations.

W dniu 22 kwietnia 2021 roku uchwałą Rady Nadzorczej Selena FM S.A. został powołany z dniem 1 maja 2021 roku w skład Zarządu Spółki jako Członek Zarządu ds. Operacyjnych.

W dniu 27 maja 2021 roku uchwałą Rady Nadzorczej Selena FM S.A. został powołany w skład Zarządu Spółki na nową kadencję jako Członek Zarządu ds. Operacyjnych.

Władze spółki